Таг : Куп на Македонија

СПОРТ Фудбал

Шкендира ремизира со Работнички, Академија Пандев го совлада Шкупи

Фудбалерите на Брегалница со 1:0 го победија второлигашкиот ривал Лабуништа во првиот нивен меч од четвртфиналето на Купот. Штипјани на овој вечерашен дуел кој се...