Таг : Кузеска

Политика

Кузеска: Со изборот на Мизрахи, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ

Влатко Зорба
„Со изборот на членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со сигурност ја потврди режимската матрица на оваа партија со која всушност раководи Никола...
Политика

Кузеска: Марковски јавно ги поткопуваше мерките за заштита од Ковид-19 и ширеше страв во јавноста

Влатко Зорба
„Таканаречените промени во Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ не се ништо освен уште еден очаен обид на Христијан Мицкоски да ја спаси својата фотелја во белиот...
Политика

Кузеска: Зголемената цена на струјата не е причина за протестот, ова е само лажење на народот

Берта Китинска
Протестот е лицемерна одлука на ВМРО-ДПМНЕ. Јас добив опомен за тужаба бидејќи кажав дека Христијан Мицкоски додека беше директор на ЕЛЕМ ја зголеми струјата за...
Политика

Кузеска: Протестите на Мицкоски се негови последни обиди за сопас на партиската функција

Берта Китинска
СДСМ смета дека протестите што ги најави лидерот на опозициската СДСМ Христијан Мицкоски се негови последни обиди за сопас на партиската функција. Му порачуваат на...
Политика

Кузеска: АВМУ краде минути од партиите во корист на ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„ВМРО ДПМНЕ никако да се одвикне да злоупотребива државни институции и органи за лична и партиска корист. Последниот пример е одлуката на Агенцијата за аудио...
Политика

Кузеска негативна на Ковид-19

Влатко Зорба
Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска на својот Фејсбук профил соопшти дека нејзиниот тест за Ковид-19 е негативен. „Големо благодарам до сите кои ме контактираа и...
Политика

Кузеска: Мицкоски и Чулев ја злоупотребија МВР (ВИДЕО)

„Христијан Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ прават се’ да ја држат земјата во неизвесност и да создадат политичка криза, затоа што се исплашени од изборно соочување....
Политика

Кузеска: Мицкоски си мислел дека МВР е МВРО-ВМРО, па се јавувал во внатрешна контрола да врши притисок (ВИДЕО)

„Христијан Мицкоски си мислел дека МВР е МВРО-ВМРО па се јавувал во внатрешна контрола да врши притисок за случајот „Теретана“. За Мицкоски сосема е нормално...
Политика

Шкријељ: Поддршка за Кузеска, нула толеранција за родово базиран говор на омраза

„Еден од многуте примери на тоа што може да ѝ се случи на една жена која има јавна професија и професионално си ја извршува работата:...