Таг : Кузмановска

МАКЕДОНИЈА

Институт за јавно здравје: Над 10.700 заболени од грип сезонава

Stefanija Kuzmanovska
Вкупниот број заболени од сезонски грип оваа сезона изнесува над 10.700 заболени. Најчесто заболуваат лица на возраст над 65 години, а зафатеноста оваа недела од...
Политика

Кузмановска: Ѓорчев го кочи зголемувањето на пензиите

Влатко Зорба
Пратениците од владејачката СДСМ денеска го обвинија претседателот на собраниската Комисијата за труд и социјална политика, Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ дека не сака да закаже...