Таг : Квалификации

Фудбал

Кејн најдобар стрелец во квалификациите за ЕП

Влатко Зорба
Капитенот на Англија, Хари Кејн стана најдобар стрелец во квалификациите за Европско фудбалско првенство во 2020 година. На осум натпревари, тој постигна 12 голови, четири...
Фудбал

Италија и даде девет гола на Ерменија

Влатко Зорба
Репрезентацијата на Италија синоќа во Палермо ја совлада Ерменија со 9:1 во последниот натпревар од квалификациите за Европското фудбалско првенство 2020. За тимот предводен од...
Фудбал

Северна Македонија поразена од Полска во квалификациите

Влатко Зорба
Втор пат во квалификациите за Европското фудбалско првенство 2020, репрезентацијата на Полска ја совлада селекцијата на Северна Македонија, овој пат во Варшава со 2:0. Избраниците...
Фудбал

Квалификации за ЕП 2020: С. Македонија брка три бода против Словенија

Влатко Зорба
Десет натпревари ширум Европа ќе се одиграат во текот на денешниот ден во рамките на квалификациите за евро-шампионатот 2020. Репрезентацијата на Северна Македонија се среќава...