Таг : Лацио

Фудбал

Тоти за евентуален трансфер на својот син во Лацио: Не сум глуп да го пуштам таму

Влатко Зорба
Легендарниот фудбалер на Рома, Франческо Тоти изјави дека никогаш нема да дозволи неговиот син да игра за вечниот ривал, тимот на Лацио. Неговиот син Кристијан...
СПОРТ Фудбал

Лацио ја продолжи серијата без пораз, но не успеа да го скрши отпорот на Верона

Во одложениот натпревар од 17. коло на Серија А, Лацио синоќа одигра нерешено, 0:0 со Верона на домашен терен. За римјаните ова беше 17. последователен...
Фудбал

Имобиле повторно е херој за деветтата последователна победа на Лацио

Влатко Зорба
Лацио ја забележа деветтата последователна победа во италијанската Серија А, откако во 18-то коло драматично ја совлада Бреша, како гостин со 2: 1. Напаѓачот Чиро...
Фудбал

Сари: Ако Лацио ја задржи оваа форма, тешко е некој да ги сопре

Влатко Зорба
Тренерот на Јувентус, Маурисио Сари, не го криеше восхитот за одличната форма на Лацио во последно време. По втор пат од почетокот на сезоната, „орлите“...
Фудбал

УЕФА отвори случај против Лацио за расизам на фановите

Влатко Зорба
Европската фудбалска федерација (УЕФА) започна дисциплинска постапка против италијанскиот прволигаш Лацио по натпреварот во Лигата на Европа против Рен (2:1). Римскиот клуб е обвинет за...