Таг : Лампард

Фудбал

Лампард за Кавани: Одличен фудбалер, на тимот му треба искуство

Влатко Зорба
Менаџерот на Челзи, Френк Лампард е склон да привлече искусен фудбалер во овој трансфер прозорец и англиските медиуми ова го толкуваат како интерес за Единсон...
Фудбал

Лампард: Жиру може да го напушти Челзи во јануари

Влатко Зорба
Менаџерот на Челзи, Френк Лампард, информираше дека Оливие Жиру може да го напушти „Стемфорд“ Бриџ преку зимскиот преоден рок. Иако беше меѓу резервите на „сините“...
Фудбал

Лампард сака да го види Алаба во Челзи

Влатко Зорба
Дефанзивецот на Баерн, Давид Алаба, може да ја продолжи кариерата во Англија. Според „Мирор“, Челзи покажува интерес за 27-годишниот Австриец. Тренерот на „сините“ од Лондон,...