Таг : ЛЕ

Фудбал

Севиља со доцен гол до полуфинале на ЛЕ, Шахтјор си договори дуел со Интер

Влатко Зорба
Рекордерот по бројот на титули во Лигата на Европа, Севиља, се пласираше во полуфиналето на годинашното издание на турнирот. Пулените на Хулен Лопетеги остварија тешка...
Фудбал

Фернандеш го однесе Јунајтед во полуфиналето на ЛЕ

Влатко Зорба
Втор полуфиналист во Лигата на Европа е Манчестер Јунајтед, откако вечерва, по продолженија, го совладаа Копенхаген со 1:0. Единствениот стрелец на голот беше Бруно Фернандез...
Фудбал

Строги протоколи за завршницата на ЛШ и ЛЕ

Влатко Зорба
Европската фудбалска централа (УЕФА) објави строги протоколи за завршните турнири на клупските натпреварувања. Сите играчи и членови на стручниот штаб ќе бидат тестирани за коронавирус...
Фудбал

Јунајтед ремизираше во уште еден мачен за гледање натпревар

Влатко Зорба
Пред очите на поранешниот тренер Луис ван Гал, АЗ Алкмар и Манчестер Јунајтед одиграа 0:0 во натпреварот од групата Л во Лига Европа. Севкупно, натпреварот...