Таг : Леброн Џејмс

Забава МАГАЗИН

Леброн Џејмс и Ентони Дејвис направија тетоважи во чест на Коби

Кошаркарите Леброн Џејмс и Ентони Дејвис направија тетоважи во чест на трагично починатиот колега, Коби Брајант. Двајцата го избрале мотивот црна мамба, бидејќи тоа бил...
Кошарка СПОРТ

Трипл-дабл на Леброн, Детроит немоќен во Лос Анџелес

Лос Анџелес лејкерс рано утрово забележа домашна победа над Детроит пистонс со 106:99, вообичаено најмногу по заслуга на Леброн Џејмс кој мечот го заврши со...
МАГАЗИН

Каква музика го инспирира Леброн Џејмс?

Влатко Зорба
Леброн Џејмс и музичката платформа „Пандора“ ексклузивно ја објавија плејлистата на суперѕвездата. Платформата е наменета само за американски корисници. На списокот се наоѓаат 36 песни...
Кошарка СПОРТ

Леброн Џејмс: Ќе продолжам да играм сè додека не можам да одам

Крилото на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс изјави дека не е близу до ставање на крај на неговата кариера и се спореди со квотербекот на...
Кошарка СПОРТ

Леброн со дабл-дабл учинок во триумфот на Лејкерс над Голден Стејт

Maja_Serafimova
Најголемата ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, постигна 18 поени и 11 асистенции на натпреварот одигран утрово против Голден Стејт вориорс. Победа забележаа „езерџиите“...
Кошарка

Леброн и Ентони Дејвис ќе играат за Лејкерс против Голден Стејт

Влатко Зорба
Тренерот на Лос Анџелес Лејкерс, Френк Вогел, објави дека Леброн Џејмс и Ентони Дејвис ќе играат во првиот претсезонски натпревар на тимот. Натпреварот е вечерва...