Таг : Леклер

Авто/мото СПОРТ

Леклер: Веднаш штом влезам во болидот ми се јавува инстинкт на убиец

Пилотот на Формула 1 тимот Ферари, Шарл Леклер рече дека треба да работи на самоконтрола за да постигне посериозни резултати. – Веднаш штом влезам во...
Авто/мото СПОРТ

Леклер: Инцидентот во Бразил беше добра лекција за нас, нема да се случи повторно

Пилотот на Ферари, Шарл Леклер изјави дека несреќата со неговиот тимски колега Себастијан Фетел е лекција за двајцата и вети дека тоа нема да се...
Авто/мото СПОРТ

Леклер негираше дека новиот мотор на Ферари за трката во Бразил ќе биде тест верзија за сезоната 2020

Пилотот на Ферари, Шарл Леклер, негираше дека новиот мотор на „скудерија“ за трката во Бразил ќе биде тест верзија за сезоната 2020. Погонскиот систем на...
Авто/мото

Верстапен казнет, ​​Леклер стартува прв во Мексико

Влатко Зорба
Пилотите на Ферари – Шарл Леклер и Себастијан Фетел ќе ја предводат стартната линија на Гран-при на Мексико во Формула 1, откако Макс Верстапен од...