Таг : Лестер

Фудбал

Роџерс по победата од 5:2 над Сити: Ми требаа 13 години за да поставам ваква игра

Влатко Зорба
Тренерот на Лестер, Брендан Роџерс кажа дека му требало многу време за вакво издание на неговата екипа. Лестер го победи Сити со 5:2 на гости,...
Фудбал

Ливерпул го декласираше Лестер и поведе со 13 поени во Англија

Влатко Зорба
Лидерите во англиската Премиер лига Ливерпул го совладаа второпласираниот на табелата Лестер со 0:4 како гости. „Црвените“ целосно доминираа во мечот и победија со импресивна...
Фудбал

Лестер се запиша во историјата на Премиер лигата по победата од 0:9!

Влатко Зорба
Лестер направи нешто невидено во историјата на елитниот англиски фудбал! „Лисиците“ го совладаа Саутхемптон со 9-0 и го израмнија рекордот на Манчестер Јунајтед за најефикасен...
Фудбал

Челзи подготвува офанзива за играч на Лестер во јануари

Влатко Зорба
Челзи подготвува понуда за дефанзивецот на Лестер, Бен Чилвел, пренесува „Дејли мејл“. Во моментов „сините“ имаат забрана за трансфер, но таа ќе биде укината во...
Фудбал

Роџерс по поразот од Ливерпул: Горд сум на мојот тим

Влатко Зорба
Менаџерот на Лестер, Брендан Роџерс, се очекуваше да биде разочаран по поразот од 1-2 против Ливерпул. „Лисиците“ беа на секунди од тоа да освојат поен...