Таг : летало

Вести

„Мистериозно летало какво што не сме виделе претходно“: Сведоштво на американски пилот (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Мистериозниот авион, кој тргнавме да го пресретнуваме, се однесуваше како да е во војна, ги блокираше воените радари, движејќи се како никое што сме го...
МАГАЗИН

Летало на НАСА сними нешто чудно на Јупитер

Stefanija Kuzmanovska
Новите податоци од мисијата „Јуно“ на НАСА на Јупитер покажуваат дека настануваат таканаречени плитки молњи на најголемата планета во Сончевиот систем. Плитките молњи се невообичаена...