Таг : Левандовски

Фудбал

Ги нема Милер и Левандовски, нема проблем – нова победа за Баерн

Влатко Зорба
Фудбалерите на Баерн ја совладаа екипата на Менхенгладбах со 2:1 и се на три чекори од одбрана на шампионската титула. Баварците играа без Левандовски и...
Фудбал

Матеус: Холанд ќе го замени Левандовски во Баерн

Влатко Зорба
Централниот напаѓач на Борусија Дортмунд, Ерлинг Хoланд, ќе го води нападот на Баерн Минхен за неколку години, предвидува легендата на Баварците – Лотар Матеус. Како...
СПОРТ Фудбал

Со 54 постигнати гола Левандовски е најдобар стрелец во 2019 година

Напаѓачот на Баерн Минхен и репрезентацијата на Полска, Роберт Левандовски е најдобар стрелец во годинава што изминува со постигнати 54 погодоци. На второто место во...
СПОРТ Фудбал

Левандовски е најбрз стрелец на четири гола во историјата на ЛШ

Фудбалерот  на Баерн Минхен, Роберт Левандовски беше стрелец на четири гола синоќа на дуелот со Црвена ѕвезда во Лигата на шампионите. Полјакот „покерот“ го оствари...
Фудбал

Левандовски: Полска има големи амбиции на Европското првенство

Влатко Зорба
Еден од најдобрите напаѓачи оваа сезона, Роберт Левандовски, по синоќешниот триумф (2:0) над македонската репрезентација изјави дека ќе атакуваат на висок пласман на евро-шампионатот. Полска...