Таг : Лига Куп

Фудбал

Сити го надигра Јунајтед на „Олд Трафорд“ во полуфиналето на Лига Купот

Влатко Зорба
Манчестер Сити победи со 3:1 против Манчестер Јунајтед во дербито од 1/2-финалето за Карабао купот, одиграно на „Олд Трафорд“. „Граѓаните“ тотално го надиграа својот градски...
Фудбал

Ливерпул направи пресврт против Арсенал по 10 гола и пенали

Влатко Зорба
Ливерпул се пласираше во четвртфиналето за Лига купот по единствената драма сопенали против Арсенал на нивниот „Енфилд“. И двата тима во регуларното време одиграа со...