Таг : Лига на Шампиони

Фудбал

Познати сте учесници во Лигата на шампионите за сезоната 2020/21

Влатко Зорба
Лигата на шампионите, сезоната 2020/21 е комплетирана вечерва. Последните тројца учесници во групната фаза се дебитантите Митјиланд и Краснодар, како и Салцбург. Митјиланд ја елиминираше...
Фудбал

Приходите од Лигата на шампионите ја пробија границата од 3 милијарди евра

Влатко Зорба
Малкумина можеа да замислат дека Лигата на шампионите, преку неколку трансформации и промени во името, ќе стане една од најпрофитабилните финансиски гранки во Европа, со...
Фудбал

На Нејмар му се заканува суспензија за финалето во Лигата на шампионите?!

Stefanija Kuzmanovska
Фудбалерот на Пари Сен Жермен, би можел да биде казнет за кршење на протоколот на УЕФА. Бразилецот го размени дресот со фудбалерот на германскиот тим...
Фудбал

ЛШ: Лајпциг – Атлетико и Аталанта – ПСЖ во четвртфиналето

Влатко Зорба
Ждрепката за четвртфиналето и полуфиналето на Лигата на шампионите беше извлечена денес во Нион. Натпреварите од оваа фаза, вклучувајќи го и финалето, ќе се играат...
Фудбал

Натпревар во Лигата на шампионите причина за смртта на 41 лице

Поради натпреварот во Лигата на шампионите меѓу Ливерпул и Атлетико, животот го загубија 41 лице, покажаа истражувањата во Шпанија. Ливерпул го пречека Атлетико Мадрид пред...
Фудбал

Одложени финалињата на Лигата на шампионите и Лига Европа!

Влатко Зорба
Европскaтa фудбалскa централа (УЕФА) одлучи да ги одложи финалните натпревари од Лигата на шампионите и Лигата на Европа поради пандемијата од коронавирус. Натпреварот за титулата...
Фудбал

Реал – Сити и Атлетико – Ливерпул во осминафиналето во Лигата на шампионите

Влатко Зорба
Во седиштето на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) во швајцарски Нион, денеска се извлечени двојките за осминафиналната фаза. За влез во четвртфиналето ќе се борат: Борусија...
Фудбал

На пладне ждребка за осминафиналето во Лигата на шампионите

Влатко Зорба
Во седиштето на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) во швајцарски Нион, за денес во 12 часот е закажано извлекувањето на двојките за осминафиналната фаза од Лигата...