Таг : лик

Забава МАГАЗИН

Дрејк ја објави првата фотографија со својот син

Канадскиот рапер Дрејк сподели фотографија на Инстаграм, на неа тој позира со својот двегодишен син Адонис Грахам, кој го добил со поранешната порно актерка Софи...
Забава МАГАЗИН

Инспирирани од #MeToo, Дизни се откажа од ликот на Ли Шанг во Мулан

Филмот на Дизни од 1998 година базиран на кинеската легенда за Хуа Мулан ја освои публиката, но и номинација за Оскар и две за Златен...
Култура

Охрид го чествува ликот и делото на Григор Прличев

Stefanija Kuzmanovska
Со повеќе настани во рамки на годинашното издание на традиционалната културна манифестација „Прличеви беседи” ќе бидат одбележани 127-годишнината од смртта на охридскиот и македонски поет...