Таг : Линч

Вести СВЕТ

Трамп: Импичментот е неправеден, ова е линч!

Maja_Serafimova
Американскиот претседател Доналд Трамп конгресната истрага за импичменот против него денеска ја спореди со „линч”, што многумина ја сфатија како расистичка изјава од најмрачните денови...