Таг : Лион

Фудбал

Познато кога Лион ќе го претстави Лоран Блан

Влатко Зорба
Поранешниот репрезентативец на Франција, Лоран Блан се враќа во тренерската професија по тригодишна пауза, според веб-страницата на ActuGones. Блан веќе постигна договор со раководството на...