Таг : Ливерпул

Фудбал

Клоп го разбудил Фергусон во 03:30 часот наутро за да му каже дека ја освоил титулата

Влатко Зорба
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше прогласен за најдобар во Премиер лигата во сезоната 2019/20, избран од тренерското здружение. Одлуката беше да се прогласи Германецот...
Фудбал

Лампард жали за своите зборови: Би се напил пиво со Клоп

Влатко Зорба
Се крена мнго врева на натпреварот Ливерпул – Челси, откако гостинскиот менаџер Франк Лампард го навреди својот колега Јирген Клоп и неговиот стручен штаб. Поранешниот...
Фудбал

Се појави ВИДЕО од скандалозното однесување на Лампард на дуелот со Ливерпул

Влатко Зорба
Френк Лампард не го издржа поразот на својата екипа и немоќта во еден дел од мечот против Ливерпул, кој беше во расположение да ја прослави...
Фудбал

Фановите на Ливерпул организираа пречек за тимот и покрај забраната (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Ливерпул вечерва го игра својот последен натпревар на домашен терен во Премиер лигата. Како дел од претпоследното коло, тие ќе го пречекаат Челси, а вечерва...
Фудбал

Џерард раскажа за необична ситуација: Крвавев долу, а моите соиграчи се смееја…

Влатко Зорба
Стивен Џерард, легендарниот капитен на Ливерпул, кој моментно работи како тренер на Ренџерс, потсети на необичен настан на натпреварот од ФА Купот со Борнемут, кога...
Фудбал

Клоп: Како да се зајакне ваков тим ? Нема да потрошиме милиони!

Влатко Зорба
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, истакна дека не планира да троши милиони за нови засилувања. „Црвените“ ја освоија титулата во Премиер лигата, по три децении...
Фудбал

Најголемиот фан на славниот Клоп: Згодната русокоса стои зад креаторот на моќниот Ливерпул

Влатко Зорба
Славниот Ливерпул 30 години чекаше за нова титула. Најзаслужен за овој историски успех на клубот од „Енфилд“ е големиот германски стручњак Јирген Клоп, кој е...
Фудбал

По 30 години чекање: Ливерпул е шампион на Англија!

Влатко Зорба
Челси го совлада Манчестер Сити со 2:1 на „Стемфорд Бриџ“ во драматичен натпревар со кој ја обезбеди титулата Ливерпул. „Сините“поведоа по брилијантниот индивидуален пробив на...