Таг : љубов

Забава МАГАЗИН

Леди Гага денес го прославува 34 роденден

Пејачката Леди Гага е родена на 28 март 1986 во Њујорк, а денеска го прославува својот 34 роденден. Води турбулентен живот која, меѓу останатото, го...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои тешко прават компромиси во врските

Кристина Денесовска
Сите понекогаш сме имале недоразбирање во врската, па знаеме колку е тешко да се постигне компромис со кој ќе бидат задоволени двете страни. Некои се...
Забава МАГАЗИН

Пожртвуваност, љубов и лажни вести во време на коронавирус

Социјалните мрежи, за жал, се идеална подлога за креирање и ширење лажни вести кои имаат најразлична цел – од создавање паника, па до создавање илузии...
Забава МАГАЗИН

Познатите парови покажаа како го минувааат времето во изолација

Коронавирусот и понатаму се шири, предизвикувајќи многумина од нас да ги минуваат деновите во своите домови, што е можно подалеку од други лица. Бидејќи сите...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои ги трпат критиките на партнерот

Некои хороскопски знаци се често мета на осуда од страна на своите партнери. Бројните критики го тестираат нивното трпение, а ретко кој може да ја...
Забава МАГАЗИН

Пролетен љубовен хороскоп за сите хороскопски знаци

Без разлика дали сте сингл или вашето срце веќе некому припаѓа, пролетта е идеално време да внесете помали или поголеми освежувања во вашиот љубовен живот....
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои тешко го забораваат поранешниот партнер

Кристина Денесовска
Читањето на пораките од поранешниот партнер понекогаш изгледа како повторно читање на омилената книга. Многумина на тој начин наоѓаат утеха и се потсетуваат на убавите...
Забава МАГАЗИН

Март ќе биде месец на љубовта за четири хороскопски знаци

Денот на вљубените помина, но месецот на љубовта дефинитивно е пред нас. Кога Венера, планетата на љубовта, убавина и задоволство, ќе влезе во знакот на...
Забава МАГАЗИН

Љубовни совети кои се потполна глупост

Кристина Денесовска
Наоѓањето на сродна душа не е едноставна задача. Напротив, понекогаш тоа е фрустрирачка и депресивна задача поради која на момент губиме верба во љубовта. Во...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои се одличен избор за сериозна врска

Кристина Денесовска
  Луѓето родени под емоционално позрел хороскопски знак, правилно ќе ја дефинираат врската, ќе ве фатат за рака и ќе ве запознаат со своите родители....