Таг : љубовен хороскоп

Забава МАГАЗИН

Три хороскопски пара кои ќе го имаат најдробиот Валентајн до сега

Кристина Денесовска
Валентајн за многумина е еден од најромантичните деноци во годината, а за овие три хороскопски пара ќе биде еден од најжешките празнувања. 1. Бик и...
Забава МАГАЗИН

Најљубоморните хороскопски знаци меѓу мажите

Кристина Денесовска
Кога станува збор за хороскопските знаци, астролозите едногласно се сложуваат и ни ги откриваат најљубоморните мажи во зодијакот. Скорпија Шампиони во љубомора. Темпераментни и склони...
Забава МАГАЗИН

Како би требала да изгледа вашата свадба според зодијакот

Кристина Денесовска
Љубителите на астрологијата веруваат дека се е запишано во ѕвездите. Според нив, хороскопот открива кои знаци се некомпатибилни, колку сте романични, како се однесувате кон...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои обожуваат драматични врски

За нив идеална љубовна врска е онаа од шпанските апуници. Овие знаци на зодијакот обожуваат индриги и драматичност бидејќи сметаат дека тоа покажува дека нивната...
Забава МАГАЗИН

Хороскопот открива што да му подарите на парнерот за Валентајн

Бирањето подарот за партнерот е тешка работа, бидејќи саката да го воодушевите и изненадите во исто време, а особено е тешко за Валентајн. За среќа,...
Забава МАГАЗИН

Пет хороскопски парови кои се потполно некомпатибилни

На некои луѓе едноставно не им е судено да бидат заедно или тоа зависи од тоа во кој хороскопски знак сте родени? Според астролошките толкувања,...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои се однесуваат како родители кон партнерот

Наместо да сфатат дека се во врска со возрасна личност, личностите родени во овие знаци од зодијакот, кон своите партнери се однесуваат како кон деца....
Забава МАГАЗИН

Денес е најсреќниот ден за љубов за сите хороскопски знаци

Како што тврдат астролозите, 27 јануари, односно денес, доаѓа до порамнување на романтичната Венера и чувствителниот Нептун на небото, па така можеле да очекуваме многу...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои најтешко велат „Те сакам“

Родените во знакот на Риби и Рак, најлесно и најбрзо ги изрзуваат чувствата, дури и кога не „стојат“ цврсто за тие зборови. Други пак, како...
Забава МАГАЗИН

Три хороскопски знаци кои ги одбегнуваат долгите љубовни врски

Повеќето бараат сериозна врска во која ќе бидат до крајот на животот, но постојат и периоди кога повеќе им одговара да бидат во необврзувачки однос...