Таг : љубовна врска

Забава МАГАЗИН

Деми Ловато во изолација со новото момче

Деми Ловато повторно е во среќна врска, пишува Elle. Имено, како што рекол извор близок до пејачката за E!, Деми неколку недели е во врска...
Забава МАГАЗИН

Поранешната девојка на Ал Пачино ја откри вистинската причина за раскинувањето

Кристина Денесовска
Поранешната девојка на холивудската ѕвезда Ал Пачино, Меитал Дохан, зборуваше за раскинувањето на нивната двегодишна врска. Израелската актерка за прекинот со 79-годипниот колега ја обвини...
Забава МАГАЗИН

Хороскопот открива: Каков алкохолен пијалок сте и како делувате на спротивниот пол

Овен Бидејќи сакате од се да правите циркус, вие сте коктел. Слаткоречиви сте, слатки, фаќате на изненадување, несвест и шаренило. Бик Вие сте како ликер....
Забава МАГАЗИН

Бред Пит сепак не е подготвен за нова љубов

По разводот од Анџелина Џоли, актерот Бред Пит беше поврзуван со многу жени. Се редеа успешни деловни жени, научници, архитектки, уметнички како и неколку актерки....
Забава МАГАЗИН

Две особини кои треба да ги барате кај потенцијалниот партнер

Во потрагата за идеалниот партнер треба да ги барате овие две особини: љубезност и почитување, така тврдат психолозите. Верен, весел, духовит, драг, симпатичен, добар готвач,...
Забава МАГАЗИН

Ја изневеруваше сопругата со жената на братот, сега љуби 15 години помлада девојка

Рајан Гигс (45) е во врска со 15 години помлада манекенка и диџејка, пишуваат британските таблоиди. View this post on Instagram “You just popped in...
Забава МАГАЗИН

Најдобрата пријателка на Витни Хјустон конечно ја призна нивната врска

За пет дена светлото на денот ќе го здогледаат мемоарите на Робин Крафорд, најдобрата пријателка на пејачката Витни Хјустон, а во кои, по години молк,...
Забава МАГАЗИН

Леди Гага искрено за односот со Бредли Купер

„ Медиумите се луди, сето тоа го вежбавме со денови“, Леди Гага искрено прозборе за односот со Бредли Купер и гласините за тајната врска со...
Забава МАГАЗИН

Знаци кои укажуваат дека врската ви е во криза

По почетната „меден месец“ фаза во која цветаат рози и на животот гледате розеви очила, врската може да тргне во два правци. Првиот е оној...
Забава МАГАЗИН

Мажи внимавајте: Работи кои никако не смеете да ѝ ги кажете на партнерката

Овие работи не би требало никогаш да ги изговорите доколку не сакате таа да избега, без разлика дали сте во врска со години или штотуку...