Таг : ЛК

Политика

Предлог измени до Собранието за префрлање избирачки места и наведување етничка припадност во личните карти

Влатко Зорба
Попладнево, додека трае собраниската расправа за законот за јавно обвинителство, Парламентот го дополни дневниот ред на 136. седница која требаше да се одржи денеска во...