Таг : Лос Анџелес

Забава

Били Ајлиш во „опуштено“ издание без шминка

Влатко Зорба
Тинејџерската sвезда Били Ајлиш беше фотографирана во комбинација облека во која досега немавме можност да ја видиме. За разлика од вообичаените „џaк“ тренерки, панталони и...
Кошарка

Лејкерс се вратија во Лос Анџелес: Едвај чекаме да ја славиме нашата титула со нашите навивачи

Stefanija Kuzmanovska
Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс кои по 17. пат во историјата на НБА станаа шампиони, денес се вратија од Орландо во Лос Анџелес. Прес-канцеларијата на...
Вести

Лос Анџелес: 67 лица уапсени за време на прославата на титулата на Лејкерси

Влатко Зорба
67 лица беа уапсени за време на прославата на 17-та титула на НБА шампионот Лос Анџелес Лејкерс во центарот на градот, објави полицијата во понеделникот....
Вести

Судир на навивачи и полиција, општ хаос во Лос Анџелес (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Големата прослава на навивачите на Лос Анџелес Лејкерс по освојувањето на титулата шампион во НБА се претвори во конфликт со полицијата. Илјадници луѓе се собраа...
Вести

Имотите во Лос Анџелес кои организираат големи собири ќе останат без струја и вода

Влатко Зорба
Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети изјави дека градските служби ќе имаат овластување да ги исклучат водата и електричната енергија на имотите каде што се...
Забава

Рис Витерспун: Не знаев што е хомосексуалност додека не се преселив во Лос Анџелес

Влатко Зорба
Актерката Рис Витерспун е една од најгласните борци за човекови права денес, но неодамна откри дека дури и не знаела што значи зборот „геј“ сè...
Забава

Меган и Хари живеат во куќа со осум спални соби и 12 купатила вредна 18 милиони долари

Принцот Хари и Меган Маркл се вселиле во ултра луксузниот имот во Беверли Хилс, кој му припаѓа на холивудскиот тајкун Тајлер Пери. Кралската двојка и...
Забава

Принцот Хари и Меган носат храна на сиромашните во Лос Анџелес

Влатко Зорба
Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган им доставуваа храна на болните луѓе во Лос Анџелес. Ова е нивна прва јавна активност од преселбата во...
Забава

Меган и Хари се преселија во Лос Анџелес, па открија кога планираат да имаат второ дете

Влатко Зорба
Принцот Хари и Меган Маркл се збогуваа со својот кралски профил на Инстаграм и почнуваат ново поглавје во нивниот живот, откако парот се пресели од...