Таг : ЛШ

Фудбал

Барселона го победи Јуве во Торино, „црвените ѓаволи“ му пукнаа „петарда“ на Лајпциг

Влатко Зорба
Барселона победи со 2-0 на гостувањето кај Јувентус во големото дерби од групата „Г“ од Лигата на шампионите. Осман Дембеле ги доведе гостите во водство...
Фудбал

Два гола на крајот го спасија Реал од нов пораз во ЛШ

Влатко Зорба
Реал Мадрид постигна два доцни гола и се спаси од пораз од Борусија (Менхенгладбах). Натпреварот заврши 2:2, а шпанскиот гигант губеше со два гола разлика...
Фудбал

Лукаку го спаси Интер на „Меаца“, Баерн отвори шампионски

Влатко Зорба
Европскиот шампион Баерн Минхен го победи Атлетико Мадрид со 4: 0 во натпревар од групата „А“ во Лигата на шампионите на „Алијанц Арена“. „Јорганџиите“ тргнаа...
Фудбал

Реал поразен на „Бернабеу“ од Шахтјор, Локомотив извлече бод од Лајпциг

Влатко Зорба
Екипата на Шахтјор (Доњецк) оствари изненадувачка победа со 3:2 како гостин на Реал Мадрид во натпревар од групата „Б“ од Лигата на шампионите со што...
Фудбал

Париз станува среќно место за Манчестер Јунајтед

Влатко Зорба
Париз станува среќно место за Манчестер Јунајтед. Две години по славниот пресврт против Пари Сен Жермен во осминафиналето од Лигата на шампионите, вечерва „црвените ѓаволи“...
Фудбал

ЛШ: Мората му донесе победа на Јуве во Киев

Влатко Зорба
Италијанскиот шампион Јувентус победи со 2-0 на гостувањето кај Динамо (Киев) во натпревар од групата „Г“ во Лигата на шампионите. Во отсуство на Кристијано Роналдо,...
Ракомет

Вардар со одлична игра до првата победа во новата сезона од ЛШ

Влатко Зорба
Ракометатите на Вардар вечерва во Скопје ја забележаа првата победа во новото издание на Лигата на шампионите против германски Фленсбург со 31:26 (17:15) во чертвртото...