Таг : ЛШ

Ракомет

Пораз на Еурофарм од Спортинг во ЛШ

Влатко Зорба
Ракометарите на Еурофарм Работник вечерва во Лисабон се поразени од португалскиот вице-првак Спортинг со 36:26. Битолските „фармацевти“ играа добро само во првите 10 минути од...
Фудбал

Валверде: Тер Штеген е нашиот најважен играч во ЛШ досега

Влатко Зорба
Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде не беше многу среќен по успехот од 2-1 над Славија (Прага) во Лигата на шампионите. Каталонците повторно имаа многу потешкотии...
Фудбал

ЛШ: Интер се справи со Борусија во Милано, Челзи го надмудри Ајакс во Амстердам

Влатко Зорба
Интер оствари многу важна победа од 2-0 на домашен терен против Борусија Дортмунд во натпреварот во групата Ф од Лигата на шампионите. Првиот гол во...
Фудбал

ЛШ: Дибала го спаси Јуве, Реал и Зидан преживеаја во Истанбул

Влатко Зорба
Италијанскиот хегемон Јувентус оствари неочекувано тешка победа против Локомотив Москва во 3. коло од групната фаза на ЛШ. „Бјанконерите“ триумфираа со 2-1, но мораа да...
Фудбал

Борусија Дортмунд остана без напад пред мечот со Интер

Влатко Зорба
Борусија Дортмунд утре ќе биде без двајцата нивни најдобри играчи за натпреварот во Лигата на шампионите. Аут за мечот се Марко Ројс и Пако Алкасер....