Таг : ЛШ

Фудбал

Финалето на ЛШ на 15 август: Новата сезона започнува во октомври ?!

Влатко Зорба
Пандемијата од коронавирус сè уште не стивнува во поголем дел од Европа и ова ги принудува спортските работници да ги продолжат паузите на натпреварите. Едно...
Ракомет

Вардар не ги испочитува препораките од Владата: Мечот со Монпелје ќе се игра во присуство на публика

Влатко Зорба
Од РК Вардар соопштија дека сите кои купиле билети за натпреварот од Лигата на шампионите меѓу екипите на Вардар и на Монпелје, закажан за сабота...
СПОРТ Фудбал

Фантастичниот Халанд ја продолжи гол серијата, Саул го сруши европскиот првак (ВИДЕО

Александар Петровски
Атлетико Мадрид победи со 1-0 против Ливерпул во првиот натпревар од осминафиналето од Лигата на шампионите, одигран на стадионот „Ванда Метрополитано“. Единствениот гол во судирот...
Фудбал

Сетиен: Сакам на мојот надгробен споменик да пишува дека сум ја освоил ЛШ со Барса

Влатко Зорба
Тренерот на Барселона, Кике Сетиен ја откри својата најголема цел на чело на Каталонците, што е и негов сон. Шпанецот признава дека искрено копнее да...