Таг : Лука Дончиќ

Забава МАГАЗИН

Убави вести во домот на Лука Дончиќ: Сега сме четворица (ФОТО)

Елена Даскалова
Лука Дончиќ одигра одлична НБА сезона, носејќи одличен пласман на неговите Далас Маверикс, а исто така е и еден од кандидатите за МВП. Успехот не...
Кошарка СПОРТ

Пол Џорџ: Ова што го прави Лука Дончиќ на негова возраст е импресивно

Кошаркарот на Лоа Анџелес Клиперс, Пол Џорџ, верува дека младиот Лука Дончиќ на почетокот на сезоната покажува импресивна игра. – Ова што го прави тој...
Кошарка СПОРТ

Дончиќ: Реал е моето семејство, никогаш не би играл за Барселона

Лука Дончиќ се појави на кошаркарската сцена како тинејџер во составот на Реал (Мадрид), а „белите“ и понатаму имаат посебно место во неговото срце, иако...
Забава МАГАЗИН

Лука Дончиќ откри каква музика слуша пред натпревари

Елена Даскалова
Лука Дончиќ е одличен кошаркар, со словенечко потекло, кој во моментов игра во тимот на Далас Маверикс. За магазинот „Slam“ тој неодамна открил дека иако...
Кошарка СПОРТ

Дончиќ во клинч со дебитант од Клиперси (ВИДЕО)

Maja_Serafimova
Екипата на Далас славеше над ЛА Клиперс со 108-87, а Лука Дончиќ беше најефикасен во редовите на Маверикси, но мораше предвреме да го напушти теренот...