Таг : Мајкл Џексон

МАГАЗИН

Таен дневник на Мајкл Џексон открива страв од убиство

Stefanija Kuzmanovska
Тајниот дневник на кралот на поп музиката, Мајкл Џексон ги открива неговите интересни и шокантни намери и стравови, денови пред да умре. Музичката легенда сакаше...
Забава МАГАЗИН

Што се случува со најмладиот син на Мајкл Џексон?

Кристина Денесовска
Кога се зборува за покојниот Мајкл Џексон, мислењата се поделени. Додека едни го обожуваат неговиот лик и дело, други сметаат дека е педофил и човек...
Забава МАГАЗИН

Меколи Калкин конечно откри што се случувало кај кралот на поп-музиката

Кристина Денесовска
Меколи Калкин беше најголема детска ѕвезда во деведесетите и близок пријател на Мајкл Џексон, за кого се повеќе луѓе тврдат дека е педофил. Во документарецот...
Забава МАГАЗИН

Норт Вест ја доби на подарок јакната на Мајкл Џексон (ФОТО)

Елена Даскалова
Најстарата ќерка на популарниот пар е голем обожавател на Мајкл Џексон, па затоа нејзините родители решиле да ја изненадат со несекојдневен подарок. Тие на Норт...
Забава МАГАЗИН

Чорапи на Мајкл Џексон се продаваат за 97.500 долари

Елена Даскалова
Личните предмети на Мајкл Џексон повторно се најдоа на аукција. Минатата година негова јакна е продадена за 300.000 долари, а сега moonwalk-чорапите бараат свој нов...
Забава МАГАЗИН

Елтон Џон со шокантни тврдења за Мајкл Џексон

user2
Популарниот музичар Елтон Џон изнесе уште една шокантна вистина. Во неговите мемоари „Јас“ кои излегуваат оваа недела, напиша дека Мајкл Џексон бил „сериозно ментално болен“....
Забава МАГАЗИН

Бизарани номинации за Нобелова награда за мир

user2
Пред осумдесет години, на почетокот од најголемиот воен конфликт во историјата на човештвото, Адолф Хитлер беше номиниран за кандидат за Нобеловата награда за мир, со...