Таг : максим

МАКЕДОНИЈА

Димитриевски бара од МВР внатрешна истрага за кривичната пријава против него

Комплетна истрага од Одделот за внатрешна контрола на МВР денеска побара градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски за кривичната пријава која полицијата ја поднесе против него...
МАКЕДОНИЈА

Ова не е уште еден текст за коронавирусот: Розовата магија владее низ Скопје (ГАЛЕРИЈА)

Берта Китинска
Обновен е дрворедот на јапонски цреши во Скопје.Розовата магија владее секоја пролет на улицата Максим Горки во центарот на Скопје. Среде урбаната џунгла имаме вистинско...