Таг : малолетници

Хроника

Продала шест шишиња вино, едно шише текила и вотка на 15 годишник, заработи кривична

Берта Китинска
Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе Обвинителен предлог против 53-годишна жителка на Кавадарци и против правното лице Друштво за услуги и трговија ПАКО-ПРОМ Пане ДООЕЛ увоз...
Политика

Адеми ќе се информира за јавните тепачки на малолетници

Влатко Зорба
Министерот за образование и наука Арбер Адеми изјави дека службите во МОН ќе проверат за што точно се работи, одговарајќи на прашање дали знае за...
Хроника

Приведени четворица малолетници за нападот со нож во Бутел

Александар Тодески
 СВР Скопје ќе поднесе кривични пријави против четворица малолетници од Скопје (двајца на возраст од 16 години, еден на возраст од 15 и еден на...
Хроника

Малолетници извршиле насилство врз соученици во кумановско

Влатко Зорба
Куманово, 20 ноември 2019 (МИА) – Малолетник од Куманово повредил тинејџер во училишен двор. Во друг одделен случај, малолетници и еден осумнаесетгодишник извршиле насилство во...
МАКЕДОНИЈА

Шестмина малолетници осомничени дека сториле 27 тешки кражби

Христина Николовска
СВР Тетово – Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар расчисти вкупно 27 тешки кражби и обиди за тешки кражби и до Основното јавно обвинителство Гостивар...