Таг : Марш за правда

Политика

Заев: Ние ќе продолжиме да работиме за граѓаните, тие ќе продолжат да работат за криминалците

Влатко Зорба
„Ние три чекори кон правда, ВМРО-ДПМНЕ еден чекор кон одбрана на криминалот. Затоа не сме и никогаш нема да бидеме исти. Ние ќе продолжиме да...
ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

ГАЛЕРИЈА: Граѓани маршираа за правда

Влатко Зорба
Околу 15 илјади граѓани денеска се приклучија на маршот „Чекориме за правда” кој започна од пред Собранието на Република Северна Македонија. Граѓаните се сплотија околу...