Таг : Масуд Барзани

СВЕТ

Барзани до Трамп: Крвта на Курдите е далеку повредна од парите и оружјата

user4
 Курдскиот лидер и поранешен претседател на курдскиот регион, Масуд Барзани, упати порака до американскиот претседател Доналд Трамп во која му пишува дека „крвта на Курдите...