Таг : Матрикс

Забава МАГАЗИН

Се откажува снимањето на Матрикс

Студиото Warner Bros во понеделникот објави дека го прекинува снимањето на продолжението на четвртото продолжение на Матрикс во кое глуми актерот Кијану Ривс и третото...
Забава МАГАЗИН

Погледнете како се снима „Матрикс 4“ со Кијану Ривс (ВИДЕО)

Елена Даскалова
Новиот дел на „Матрикс“ се снима во Сан Франциско, а Кијану Ривс, кој е ѕвезда на овој серијал, е забележан облечен во јакна, фармерки и...
Забава МАГАЗИН

„Матрикс 4“ и „Џон Вик 4“ со Кијану Ривс излегуваат во ист ден

Елена Даскалова
„Матрикс 4“ доби и официјален датум на реализација, 21 мај 2021, а на истиот ден излегува и „Џон Вик 4“, и двата со Кијану Ривс...