Таг : Мбапе

СПОРТ Фудбал

Роналдо, Меси, Нејмар и Агуеро беа многу далеку од Мбапе на 21 година

На 20 декември, напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе наполни 21 година и несомнено е еден од најуспешните фудбалери во историјата за негова возраст. Францускиот репрезентативец...
Фудбал

Мбапе би можел да игра на Олимписките игри во Токио

Влатко Зорба
Во француската фудбалска федерација размислуваат за опцијата Килијан Мбапе да биде дел од составот на „триколорите“ на олимпискиот турнир во Токио следната година. На Мбапе...
СПОРТ Фудбал

ПСЖ му нуди петгодишен договор на Мбапе со годишна плата од 30 милиони евра

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе може да го продолжи договорот со клубот. Францускиот клуб веќе започна преговори со 20-годишниот фудбалер, пренесува „Л’Екип“. Претходно се...
Фудбал

Мбапе ги пропушта натпреварите со Исланд и со Турција

Влатко Зорба
Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе, нема да биде дел од француската репрезентација на квалификациските натпревари за ЕП 2020 со Исланд (11 октомври) и со...