Таг : меѓународниот кривичен суд

СВЕТ

САД воведоа санкции за претставници на Меѓународниот кривичен суд

Stefanija Kuzmanovska
Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп воведе санкции против двајца функционери на Меѓународниот кривичен суд поради продолжување на истрагите против Американците во врска со наводите...
ЕУ

Брисел загрижен за американските санкции против Меѓународниот кривичен суд

Stefanija Kuzmanovska
Европскиот министер за надворешни работи Жозеп Борел изјави денеска дека е „многу загрижен“ за одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да го одобри воведувањето економски...