Таг : Мелцер

Други спортови СПОРТ

„Тоа е мојот најголем успех“: Ѓоковиќ поради него сакаше да ја заврши кариерата

Берта Китинска
Во 2010 година, Австриецот Јирген Мелцер беше причина Новак Ѓоковиќ да помисли да се откаже од тенисот. Српскиот тенисер тогаш не успеа да се натпреварува...