Таг : миење раце

Здравје и Храна МАГАЗИН

Што да правите ако кожата ви се исуши од честото миење и дезинфекција?

Редовното миење на рацете е очекувано и препорачливо, а во овој период задолжителна е и дезинфекцијата. Но, што ако кожата не може да го поднесе...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Разликата меѓу сапун и антибактериски гел

Сапунот и антибактерискиот гел се наменети за различни околности. Иако е добро да имате гел при рака, додека патувате, ништо не е поефикасно како темелно...
Забава МАГАЗИН

Глорија Гејнор против короната: Покажа како таа мие раце на своја песна (ВИДЕО)

Заштитата од коронавирусот значи и дека треба редовно да ги миете рацете, а за да бидете сигурни дека тоа сте го направиле правилно, најдобро е...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Трите најголеми митови за здравјето во кои многумина веруваат

user2
Ако излезете со мокра коса кога е ладно ќе настинете, промајата може да убие, имунитетот се подобрува со помош на чај… Постојат многу делумни вистини...