Таг : Мијалков

Хроника

Сопругата на Мијалков позитивна на корона, тој пак има висока температура и сува кашлица

Влатко Зорба
Судењето за „Таргет Тврдина“ денеска беше одложено откако адвокатот на прво обвинетиот Сашо Мијалков, Љупчо Шврговски изјави дека неговиот клиент имал температура и сува кашлица,...
Политика

Мијалков нема амбиции за лидер на ВМРО-ДПМНЕ, вели Коневски

Влатко Зорба
Поранешниот градоначалник на Општина Аеродром, Ивица Коневски за 360 степени вели дека екс директорот на УБК, Сашо Мијалков нема лидерски, ниту амбиции да биде повторно...
МАКЕДОНИЈА

Мијалков: Само со искрен пристап, можеме да се надеваме дека ќе одиме напред

Берта Китинска
Во овие 29 години Македонија помина многу премрежја, а со неа и сите ние.Од распадот на поранешна Југославија, преку мрачната транзиција, блокадите, бегалските кризи, па...
Политика

Мијалков: Нема фајде од плачењето на Мицкоски по медиуми

Влатко Зорба
„Фајде од плачењето и глумата на Мицкоски по телевизии и портали нема ни јавноста, а уште помалку членството на ВМРО ДПМНЕ“, пишува поранешниот пеф на...
Политика

Мијалков: Мицкоски и највисокото раководство околу себе става стаклено ѕвоно и ја игнорира реалноста

„Се плашам дека повторно Христијан Мицкоски и највисокото раководство околу себе става стаклено ѕвоно и ја игнорира реалноста.Човек треба да има храброст и да ја...
Политика

Мијалков соработува со Мицкоски и плаќа за партиски автобуси на ВМРО-ДПМНЕ?

Влатко Зорба
Денеска се појави ново продолжение од аудио-снимката, на која наводно се слушаат гласовите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и Зоран Милевски Кичеец, обвинет во...
МАКЕДОНИЈА

Нова аудио снимка: Мијалков бил еден од донаторите на митинзите на ВМРО-ДПМНЕ

Објавена е нова аудио снимка на Јутјуб во која наводно се слушаат разговор на осудениот во случајот „Рекет“,Зоран Кичеец и претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан...
МАКЕДОНИЈА

Мијалков за „Монструм“: Не се сеќавам дека сум превзел нешто за екстрадицијата на обвинетите

Влатко Зорба
Во Кривичниот за случајот „Монструм“ денеска сведочат Сашо Мијалков, Блерим Беџети, Муса Џафери и Синиша Алексовски. Како прв сведок сведочи Сашо Мијалков кој објаснува кога...
МАКЕДОНИЈА

Макс Бет на Мијалков отвора 25 обложувалници откако ја доби првата лиценца од владата

Ивана Рамаданова
Друштвото за приредување на игри на среќа Макс Бет, во чија сопственичка структура се наоѓа компанија во сопственост на семејството на екс шефот на тајната...
Политика

Сведок: Пристап до прислушуваните броеви имале Мијалков, Грујевски и Николиќ

Влатко Зорба
Звонко Костовски никогаш не ми даваше налог на ливче или усно, да маркирам некој број. Од Надица Николиќ добивав наредба да им доделам на репродуцерите,...