Таг : миле јовановски

МАКЕДОНИЈА

Миле Јовановски дава исказ за Меѓународен сојуз пред Русковска

Александар Тодески
Миле Јовановски, таткото на првоосомничениот во „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13 дојде во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, каде ќе дава...
МАКЕДОНИЈА

Миле Јовановски: Не сум Сталоне да го истепам попот за една минута

user3
„Не сум Силвестер Сталоне да го истепам за една минута“, рече Миле Јовановски, такото на Бојан Јовановски, првоосмничен во предметот „Рекет’ на излегување од Кривичен...
Политика

Одземање патни исправи и куќен притвор за Ременски и Јовановски

user3
Судија на претходна постапка го прифати предлогот на Обвинителството и на осомничените Фросина Ременски и Миле Јовановски и им определи куќен притвор, да се јавуваат...
МАКЕДОНИЈА

Миле Јовановски за случајот „Рекет“: Не чувствувам вина

user3
Во Кривичнниот суд заврши и распитот на Миле Јовановски, татко на Бојан Јовановски, првоосомничен за „Рекет“, случај кој од вчера е со проширена истрага. Тој...