Таг : Милер

Фудбал

Ги нема Милер и Левандовски, нема проблем – нова победа за Баерн

Влатко Зорба
Фудбалерите на Баерн ја совладаа екипата на Менхенгладбах со 2:1 и се на три чекори од одбрана на шампионската титула. Баварците играа без Левандовски и...
Фудбал

Милер и Хумелс на проширениот список за ОИ во Токио

Влатко Зорба
И покрај тоа што испаднаа од сметките на Германија минатата година, поранешните светски шампиони во Бундестимот, Матс Хумелс и Томас Милер се изненадувачки кандидати за...