Таг : Милвоки

Кошарка СПОРТ

Милвоки стигна до 50 победа во сезоната, славеше над Торонто во дербито на Истокот (ВИДЕО)

Тимот на Милвоки бакс ја забележа победата број 50 во тековната НБА сезона, откако ноќеска на гостински терен го совлада бранителот на трофејот Торонто репторс....
Кошарка

Милвоки се зацврсти на првото место во Источната конференција

Влатко Зорба
Кошаркарите на Милвоки бакс продолжуваат со одличните партии во НБА лигата. Тие ноќеска ја совладаа Филаделфија со убедливи 119:98. Најдобар играч на натпреварот беше Јанис...
Кошарка

Адетокумбо со 38 поени го предводеше Милвоки до триумф над Клиперс

Влатко Зорба
Во ефикасен натпревар одигран рано утрово во Лос Анџелес, кошаркарите на Милвоки предводени од Јанис Адетокумбо славеа победа над Клиперс со 129:124. Гркот мечот го...