Таг : Мизрахи

Политика

Кузеска: Со изборот на Мизрахи, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ

Влатко Зорба
„Со изборот на членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со сигурност ја потврди режимската матрица на оваа партија со која всушност раководи Никола...
Политика

Мизрахи: Доста ми е од луѓе кои мислат дека со сила можат да ме заплашат и замолчат

Поранешната министерка за труд и социјална политика во техничката Влада од редовирте на ВМРО-ДПМНЕ, Рашаела Мизрахи на фејсбук се пожали дека оваа власт долго се...
Политика

Критиките кон Мизрахи беа за непочитување на законот, е не затоа што таа е жена, тврди Шкријељ

Влатко Зорба
„Одговорно би било од сите нас во име на таа кауза која што ја споделуваме сите заеднички и за која што се бориме да внимаваме...
МАКЕДОНИЈА

Шахпаска: Со разрешувањето на Мизрахи е заштитен Уставот

Stefanija Kuzmanovska
Со разрешувањето на сега веќе поранешната министерка Рашела Мизрахи заштитен е Уставот, правната држава, интересите на граѓаните, на стечајците, заштитена е интеграцијата во НАТО и...
СТАВ

Мишолиќ: Апсурдно е Мизрахи да го истакнува своето еврејство, и да се обидува да изигрува жртва на таа карта

Влатко Зорба
Од сите политички омрази за кои сум слушал, единствено не го разбирам антисемитизмот. Многу добро знам што е расизам, ксенофобија, верска нетрпеливост, хомофобија, супер знам...
МАКЕДОНИЈА

„Дисидентско“ селфи на Мицкоски и Мизрахи

Берта Китинска
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски доцна ноќеска објави фотографија со разрешената министерка Рашела Мизрахи на својата Фејсбук страница. -Дисидентите! Зошто? Затоа што ја сакаат мајка...
МАКЕДОНИЈА

Собранието ја разреши Рашела Мизрахи

Берта Китинска
Во раните утрински часови Собранието ја разреши министерката Раше Мизрахи. Со 62 гласа „За“ и 26 „Против“ пратениците во 03:50 го прифатија предлогот на техничкиот...
Политика

Таблата беше евтина театарска претстава, вели Мизрахи

Влатко Зорба
Нема прекршување на Преспанскиот договор од страна на Рашела Мизрахи, тврди ВМРО-ДПМНЕ. Проблемот со нејзиното разрешување е во свеста и потсвеста на некој од Владата....
Политика

Спасовски за Мизрахи: Несериозно е со Уставот да се играат играчки

Влатко Зорба
Несериозно е со Уставот да се играат играчки – кога некому му одговара, да го почитува, а кога треба да добие партиски интерес да го...