Таг : Мобилна болница

ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

(ГАЛЕРИЈА) Мобилната болница кај Инфективна во функција до крајот на неделава

Влатко Зорба
Мобилната болница која ќе биде поврзана со Инфективната клиника и со која се дуплира капацитетот за хоспитализација на заразени со коронавирус и денеска се опремуваше...