Таг : мост

СВЕТ

Грозоморна сцена: Полицаец турнал тинејџер од мост, паднал од 5 метри височина (ВИДЕО)

Stefanija Kuzmanovska
Видеото на кое се гледа како полицаец од Чиле турка демонстрант, кој потоа паднал од мостот во река, предизвика бес на социјалните мрежи. Инцидентот, кој...
МАКЕДОНИЈА

За премин преку мостот кај Градиште се наплаќа 200 денари?

Влатко Зорба
Еден од најпознатите македонски бодибилдери, Тоше Зафиров на својот Фејсбук профил тврди дека за да се помине мостот кај Градиште, кој води до некоја од...
Скопје

ФОТО: Со донација од Халкбанк реновирани сите 19 мостови во вториот дел на Градски парк

Берта Китинска
Во Градскиот парк во Скопје денеска се официјализираше завршувањето на проектот за реновирање на 19 пешачки мостови. Овој проект беше изведен како донација од Халкбанк...
Политика

Прелиминарна оценка на МОСТ: Изборите поминаа во фер и демократска атмосфера

Влатко Зорба
Изборите поминаа во фер и демократска атмосфера. Граѓаните повторно учествуваа во изборен процес во кој слободно можеа да ја изразат својата волја. Изборната администрацијата ефикасно...
МАКЕДОНИЈА

МОСТ досега не регистрира неправилности на гласачките места

Граѓанската асоцијација МОСТ досега не регистрира неправилности на гласачките места на коишто имаат нивни набљудувачи, беше истакнато на денешната прес-конференција на МОСТ. Како што беше...
МАКЕДОНИЈА

МОСТ: Најголема излезност во ИЕ1 до 10 часот

На гласачките места каде што има набљудувачи од граѓанската иницијатива МОСТ не се забележани неправилности, а гласањето се одвива безбедно согласно здравствените протоколи. Според податоците...
МАКЕДОНИЈА

МОСТ: Избирачките места отворени, гласањето безбедно

Граѓанската асоцијација МОСТ го следи денешното гласање со 900 набљудувачи. На 696 гласачки места, избрани според случаен и репрезентативен примерок, распоредени се исто толку набљудувачи,...
Скопје

Интензивно се гради новиот мост кој ќе ги поврзе Аеродром и Гази Баба

Градоначалникот Шилегов и вицепремиерката за економски прашања, Мила Царовска направија увид во градежните активности за проширување на булеварот АСНОМ и за изградба на нов мост...
Политика

Алексов: Политичките партии и организаторите на настаните стриктно да ги следат препораките и процедурите што се наложени

Влатко Зорба
Околу заштитата во текот на изборниот ден, многу е важно да се напоменат неколку важни параметри кога говориме дали е безбедно да одиме и да...
МАКЕДОНИЈА

Се гради мостот што ќе ги поврзе Аеродром, Гази Баба и Центар (ФОТО)

Во тек е изградбта на капиталниот проект за поврзувањето на Аеродром со Ќерамидница со изградбата на булеварот АСНОМ и изградбата на мост на реката Вардар....