Таг : Мурињо

Фудбал

Мурињо носи играч на Реал во Лондон?

Според шпанските медиуми, Арсенал и Тотенхем се заинтересирани за услугите на фудбалерот на Реал Мадрид, Начо Фернандез. „Топџиите“ бараат решение за одбраната, што е послаб...
Фудбал

Мурињо: Завршување на сезоната би било добро за сите нас

Влатко Зорба
Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо изјави дека завршувањето на сезоната во Премиер лигата би било добро за овој спорт. Пандемијата од коронавирус во Премиер лигата...
Фудбал

Што Мурињо би правел со Мурињо? (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо е познат по своите прес-конференции покрај одличните достигнувања на фудбалскиот терен. Тој секогаш има интересни приказни, анегдоти, честопати целата конференциска...
Фудбал

Мурињо: Топ 4 со Тотенхем би бил мојот најголем успех

Влатко Зорба
Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо смета дека евентуалниот влез на Спарси во топ 4 ќе биде неговиот најголем успех по тековните околности. И покрај големите...
СПОРТ Фудбал

Мурињо: Повредата на Сон ни ги скрши срцата

Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо откри дека неговиот играч Хјун Мин-сон речиси сигурно ќе го пропушти остатокот од сезоната и рече дека повредата на корејскиот...