Таг : Музика

Забава МАГАЗИН

Алиша Кис повторно ќе ги води Греми наградите

Елена Даскалова
Номинациите за Греми наградите ќе бидат објавени подоцна во ноември. На големата церемонија во улогата на водител повторно ќе се појави пејачката Алиша Кис. Таа...
Фудбал

Сисе ќе пушта музика во Белград

Влатко Зорба
Поранешниот фудбалер на Ливерпул и француската репрезентација, Џибрил Сисе, откако се повлече од активното играње фудбал, започна кариера како ди-џеј. Тој вечерва ќе има настап...
Забава МАГАЗИН

Лука Дончиќ откри каква музика слуша пред натпревари

Елена Даскалова
Лука Дончиќ е одличен кошаркар, со словенечко потекло, кој во моментов игра во тимот на Далас Маверикс. За магазинот „Slam“ тој неодамна открил дека иако...
Забава МАГАЗИН

25 години од смртта на Милан Младеновиќ

Поминаа 25 години откако Милан Младеновиќ го напушти овој свет. Беше фронтмен на ЕКВ и еден од најголемите музичари во историјата на просторите на поранешна...
Забава МАГАЗИН

На Елтон Џон не му се допаѓа римејкот на „Кралот лав“

user2
Светски познатиот британски пејач и музичар Елтон Џон изјавил дека римејкот на „Кралот лав“ воопшто не му се допаѓа бидејќи саундтракот не одговарал на филмот....
Забава МАГАЗИН

Емотивно враќање на Росана, на сцената на Макфест се појави и Кубанка

user2
По повеќе од 20 години, на макфестовската сцена во Штип повторно застана легендарната Росана Сариќ Тодоровска, која многупати настапила и сама, но и со нејзината...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Спијте мирно и цврсто со помош на овие 4 музички нумери

user2
Музиката има влијание врз нашите емоции, било да се позитивни или негативни. Некогаш нè расплакува, другпат нè враќа во некое поминато време, потоа може и...
МАГАЗИН

Светот изгуби прекрасен сопран, почина познатата оперска пејачка

user2
Џеси Норман, која е интернационално позната оперска певица и неколкукратна добитничка на Греми, почина на 74-годишна возраст во Њујорк. Таа е познат сопран, а во...