Таг : МЗТ Скопје

Кошарка СПОРТ

ЖКК ќе ја развива женската кошарка во општина Аеродром

Никола Поповски
Семејството на спортската гордост на општина Аеродром, екипата на МЗТ Скопје, е побогато за еден член, откако денеска и официјално беше промовиран женскиот кошаркарски тим,...
Кошарка СПОРТ

МЗТ се засили на центарската позиција со Радуловиќ

Кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје Аеродром официјално објави дека потпишале договор со српскиот центар Бојан Радуловиќ. Единствениот македонски претставник во регионалното натпреварување сезонава, ја зголемува конкуренцијата...
Кошарка СПОРТ

Дамјан Стојановски играч на колото во АБА2 лигата

Maja_Serafimova
Третата победа по ред на МЗТ Скопје Аеродром во АБА2-лигата, остварена во вторникот на домашен терен против Рогашка (74:54), го донесе и третото во низа...
Кошарка СПОРТ

Трета победа во низа за МЗТ Скопје во АБА 2 лигата

Maja_Serafimova
Кошаркарите на МЗТ Скопје остварија убедлива победа од 74-54 против Рогашка  во третото коло од новата сезона во АБА2 лигата. Составот од „Јане Сандански“ доминираше...
Кошарка

Тешки два бода за шампионот МЗТ Скопје на гостувањето кај Кожув

Влатко Зорба
Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром со победа ја стартуваше одбраната на титулата, откако вечерва во Гевгелија славше минимално против Кожув со 78:76. Тесна победа...