Таг : МЗТ

Кошарка СПОРТ

МЗТ во криза: Петти пораз за „металците“ во АБА 2 лигата

Кошаркарите на МЗТ Скопје го забележаа петтиот пораз во низа во АБА 2 лигата откако неочекувано загубија со 79-70 на гостувањето против „фенерџијата“ Нови Пазар....
Кошарка СПОРТ

Радуловиќ и Морнар официјално не се кошаркари на МЗТ Скопје Аеродром

Србинот Бојан Радуловиќ и Хрватот Марин Морнар од денеска и официјално не се кошаркари на МЗТ Скопје Аеродром. – Нивното заминување е во контекст на...
Кошарка СПОРТ

АБА лигата ја потврди првичната казна за МЗТ Скопје

Одборот за жалби на АБА лигата ја потврди првичната казна за МЗТ Скопје за лоша организација на натпреварот со Сутјеска. Аеродромци ја обжалија одлуката да...