Таг : надмине

СВЕТ

Фон дер Лејен: Ниту една земја-членка на ЕУ не може сама да ја надмине оваа криза

Stefanija Kuzmanovska
Претседателот на Европската Комисија (ЕК) Урсула фон дер Лејен, зборувајќи за пандемијата од коронавирус, рече дека ниту една земја на ЕУ не може сама да...