Таг : наја ривера

Забава

Поранешниот сопруг на Ривера под ист кров со нејзината сестра, фатени како се ДРЖАТ ЗА РАЦЕ

Stefanija Kuzmanovska
Поранешниот сопруг на починатата актерката Наја Ривера, Рајан Дорси (37) започна да живее со нејзината сестра Никајла Ривера (25). Никајла откри дека се одлучила на...
Забава

Потресни зборови на поранешниот сопруг на Наја Ривера по нејзината смрт

Влатко Зорба
Поранешниот сопруг на актерката Наја Ривера, која се удави во езеро за време на патувањето со својот син, објави емотивна порака на Инстаграм во која...
МАГАЗИН

Поранешниот сопруг на Наја Ривера скршен поради нејзината смрт

Stefanija Kuzmanovska
Телото на исчезнатата актерка Наја Ривера беше пронајдено во езерото Пира, а при истрагата е утврдено дека актерката се удавила додека се возела со брод...
МАГАЗИН

Откриена причината за смртта на Наја Ривера

Stefanija Kuzmanovska
Причината за смртта на американската актерка Наја Ривера е случајно давење, се потврди на обдукцијата. Обдукцијата, извршена еден ден откако телото беше пронајдено во езерото...
МАГАЗИН

Пронајдено тело на езерото, каде што исчезна актерката Наја Ривера

Stefanija Kuzmanovska
Актерката Наја Ривера исчезна на 8 јули годинава на подрачјето на езерото Пиру, кога се возела со брод со својот четиригодишен син, а таа се...